КЛАСНА ШКОЛА

14-15 вересня 2015 р. у м. Києві на базі «Німецько-польсько-українського товариства» в Україні відбулася міжнародна конференція «Українська освітня реформа у європейській перспективі. Зміни починаються зі школи».

Метою конференції стала підтримка української освітньої реформи та пов’язаної з нею децентралізації місцевого самоврядування. Зустріч польських та українських експертів, працівників міністерств, представників місцевої влади та системи освіти і, перш за все, вчителів та адміністраторів шкіл дала можливість обмінятися думками та поділитися досвідом. (Захід проводився Міністерством національної освіти Польщі спільно з Центром громадянської освіти (Варшава), Асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» та шведською організацією SKL International (проект «Підтримка децентралізації в Україні»).

Зустріч була присвячена міжнародній програмі «Класна школа», яка є пілотним проектом Міністерства освіти і науки України спільно із Центром громадянської освіти (Варшава).   Мета програми – пробудження у школярів віри у власні сили, можливості, розвиток бажання до пізнання навколишнього світу і формуванняособистих професійних спрямувань. Основним результатом роботи шкільної громади у ході демократичного процесу за участі вчителів, учнів та батьків, стане розробка власних правил, ведення шкільного блогу та вироблення рекомендацій щодо використання ІКТ у школі.

На Київщині участь у реалізації програми бере колектив Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 Білоцерківської міської ради.

Учасниками цієї програми є 10 шкіл з різних областей України.